Naukowcy ostrzegają: Ludzkość stanie na krawędzi samozagłady w 2024 r.

Zegar zagłady wciąż tyka i przybliża nas do apokalipsy spowodowanej zmianami klimatycznymi i widmem wojny nuklearnej.

Rok 2024 przyniósł kolejne tragiczne ostrzeżenie wydane przez Bulletin of the Atomic Scientists (Biuletyn naukowców zajmujących się atomem). Jednak czym jest Zegar Zagłady i jak się go odczytuje? Podsumowując, zegar został opracowany przez naukowców w 1947 roku w celu śledzenia prawdopodobieństwa, że ludzkość zrobi coś, co spowoduje koniec świata. Rozwój broni nuklearnej i szybki postęp zmian klimatycznych to dwie rzeczy, które przesunęły wskazówkę zegara bliżej północy, co w tym przypadku oznacza Armagedon. Po zakończeniu zimnej wojny zegar znajdował się 17 minut od północy, ale w ostatnich latach przeszliśmy od odliczania minut do odliczania sekund. W 2024 roku Biuletyn pozostawił zegar w tej samej pozycji, co w zeszłym roku - 90 sekund do północy. „Punkty zapalne konfliktów na całym świecie niosą ze sobą groźbę eskalacji nuklearnej, zmiany klimatyczne już powodują śmierć i zniszczenie, a przełomowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja i badania biologiczne, rozwijają się szybciej niż ich zabezpieczenia” - powiedziała agencji Reuters Rachel Bronson, prezes i dyrektor generalna Bulletin. Wyjaśniła, że pozostawienie zegara bez zmian „nie wskazuje na to, że świat jest stabilny”, biorąc pod uwagę, jak katastrofalnie blisko północy jesteśmy. Kliknij galerię, aby dowiedzieć się więcej o Zegarze Zagłady i o tym, jak bardzo zbliżyliśmy się do końca świata.

Czytaj dalej ➡

Źródło: www.msn.com

Ostatnio dodane

Nie gubię dokumentów ani portfela, a jeśli na chwilę zawieruszę klucze, sama je w krótkim czasie odnajduję.

Więcej…

Przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zalecają, aby dokładnie przeszukać swoje domowe archiwum w poszukiwaniu dokumentów mogących zwiększyć wysokość otrzymywanego świadczenia emerytalnego.

Więcej…

TOHO kończy działalność i przenosi produkcję do Japonii. Jak informuje lokalny portal Echo Dnia, stopniowe wygaszanie produkcji w zakładzie TOHO w Radomiu rozpocznie się lada dzień.

Więcej…

To nie będzie taka bułka z masłem i nie jest wcale oczywiste, że za rok Trzaskowski będzie miał wygraną w kieszeni

Więcej…

Każde słowo, które wypowiadała, było bolesne. Szczególnie dla nich, najbliższych Mateusza Sitka (†21 l.).

Więcej…