Oblodzona droga zabrała mu wszystko. Nie żyje ceniony redaktor naczelny. Miał zaledwie 41 lat.

swieca1

 

Tragiczny wypadek pod Stargardem: Zmarł Piotr Słomski, redaktor naczelny „Dziennika Stargardzkiego”. 41-letni dziennikarz osierocił żonę i syna po dramacie na oblodzonej drodze.

2 stycznia 2026 roku, około godziny 13:00, na drodze między Suchaniem a Dobrzanami w pobliżu miejscowości Szadzko (powiat stargardzki, woj. zachodniopomorskie) doszło do poważnego wypadku drogowego.

Samochód osobowy, którym podróżowali dwaj bracia, wpadł w poślizg na śliskiej nawierzchni, dachował i wpadł do rzeki Pęzinki.

Na miejsce natychmiast przybyły służby ratunkowe: straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Obaj mężczyźni zostali wyciągnięci z wody w stanie ciężkiej hipotermii.

Starszy z braci, Piotr Słomski (41 lat), został przetransportowany helikopterem do szpitala w Drawsku Pomorskim.

Młodszy brat trafił do placówki karetką – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mimo intensywnej walki lekarzy o życie poszkodowanego, Piotr Słomski zmarł 4 stycznia 2026 roku w wyniku odniesionych obrażeń i wyziębienia organizmu.

Informację o śmierci potwierdziły lokalne media oraz proboszcz parafii w Nowogardzie.

Piotr Słomski był wieloletnim redaktorem naczelnym „Dziennika Stargardzkiego”, cenionym dziennikarzem lokalnych mediów w regionie Pomorza Zachodniego.

Pracował także jako lektor języka angielskiego w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie.

Był autorem książki „Do zobaczenia, Kasztanku!” poświęconej losom Sybiraków.

Zaangażowany społecznie – pełnił funkcję radnego i przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowogardzie, a w 2018 roku kandydował na burmistrza miasta.

Śmierć Piotra Słomskiego wywołała ogromne poruszenie w środowisku dziennikarskim i lokalnej społeczności, gdzie był znany z profesjonalizmu, życzliwości i oddania sprawom regionu.

Okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

To jedna z pierwszych tragicznych ofiar drogowych w 2026 roku w województwie zachodniopomorskim.

Jeśli znasz Piotra Słomskiego lub chcesz oddać mu hołd – udostępnij ten artykuł dalej, by pamięć o nim trwała w naszych sercach. #PiotrSłomski #Tragedia #WypadekDrogowy #Stargard #DziennikStargardzki #Zachodniopomorskie #Żałoba #Dziennikarz #Polska #RIP

Źródło: udostepnijto.pl

Ostatnio dodane ➡️ WIADOMOŚCI

kajdanki zespolone

 

W Bystrzycy Kłodzkiej instruktor strzelectwa walczył o życie przeciw trzem agresywnym napastnikom – dziś siedzi w areszcie, a oni chodzą wolni. To nie błąd systemu. To jego logika: słabi i przyzwoici mają być ofiarami, a agresja ma immunitet. Więcej…

Wracali z pikniku. Nikola i Kacper zginęli w wypadku w Łomiankach. „Kocham cię braciszku, tęsknię za tobą” Więcej…

Prezydent po dogłębnym rozpoznaniu podpisuje nominacje dla ABW Więcej…