Kolejny dron wleciał do Polski. Błaszczak z szeregiem pytań do MON. ″To nie są żarty!″ | Niezalezna.pl
Czytaj dalej ➡
Źródło: niezalezna.pl
🚨 Kolejny dron naruszył polską przestrzeń powietrzną. Błaszczak żąda wyjaśnień od MON: „To nie są żarty!” ⬇️
🛑 W Majdanie-Sielcu na Lubelszczyźnie rozbił się niezidentyfikowany dron, który według MON nie nosił cech wojskowych i najprawdopodobniej był używany do przemytu. 🕵️♂️ Mariusz Błaszczak, były szef MON, ostro skrytykował brak reakcji ze strony obecnego kierownictwa resortu, domagając się wyjaśnień, dlaczego obiekt nie został zestrzelony. 🚁 Zwrócił uwagę na zagrożenie dla życia obywateli i bezpieczeństwa państwa.
⚠️ Błaszczak publicznie postawił szereg pytań o stan obrony przeciwdronowej, systemy wykrywania oraz zaniedbania w modernizacji sprzętu. 🧠 Przypomniał, że podobne incydenty miały już miejsce, a Polska musi reagować zdecydowanie wobec narastającego zagrożenia. 🧨 W obliczu ćwiczeń wojskowych Rosji na Białorusi, każde naruszenie granicy powinno być traktowane z najwyższą powagą.
📢 Udostępnij dalej — bezpieczeństwo Polski to sprawa nas wszystkich! 👇 Kliknij źródło, by poznać pełne szczegóły i stanowisko byłego ministra!
#Polska #Dron #Bezpieczeństwo #MON #Błaszczak #Lubelszczyzna #Zagrożenie #ObronaNarodowa #Polityka #Niezalezna #Granica




