Your Website Title
Kategoria:

 Jak zasnąć w 2 minuty?

Masz problemy z zasypianiem? W nocy przewracasz się z boku na bok? Dobry sen to podstawa do zachowania pełni zdrowia. Jeśli jesteś więc jedną z miliona osób na świecie, która cierpi na bezsenność albo chciałbyś zasypiać szybciej, obejrzyj nasz filmik, a nauczysz się sztuczki wprost od żołnierzy z amerykańskiej armii.

Wiedza na temat odpowiedniej ilości snu pomoże ci ustalić, czy twój rytm spania jest efektywny, czy raczej wymaga poprawy. Niemowlęta normalnie śpią przez większość dnia (około 16 godzin), nastolatki potrzebują około 9 godzin na dobę, a dorośli od 7 do 8 godzin. Jeśli nie spełniasz swojego limitu snu, nie jesteś sam!

Według American Sleep Association 50–70 milionów dorosłych Amerykanów cierpi na zaburzenia snu. Szacuje się, że około 20% ludzi na świecie ma problemy ze snem. Istnieje 70 różnych rodzajów zaburzeń snu, a najczęstszy przypadek stanowi bezsenność. Sen jest niezbędny do zwalczania chorób i prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Bezsenność prowadzi do zaburzeń równowagi hormonalnej, a ich skutkiem może być zwiększenie masy ciała, spowolnienie reakcji, drażliwość, problemy z pamięcią, depresja i bóle głowy.