Trzecia dawka szczepionki przeciwko COVID-19 dla kolejnych grup. Kiedy ruszy rejestracja?

Trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 będą mogły przyjąć osoby powyżej 50. roku życia oraz pracownicy ochrony zdrowia.

Opublikowany przez Fakty TVN Środa, 22 września 2021


Trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 będą mogły przyjąć osoby powyżej 50. roku życia oraz pracownicy ochrony zdrowia. Rejestracja na szczepienie ma ruszyć 24 września. Przyjęcie trzeciej dawki będzie możliwe po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia. Tymczasem czwarta fala pandemii przybiera na sile. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 882 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. (https://tvn24.pl)

Ola Kwaśniewska mówi głośno o świadomej bezdzietności.

Co sądzicie o świadomej bezdzietności? 🧐

Opublikowany przez FAKT24.pl Poniedziałek, 20 września 2021


Aleksandra Kwaśniewska napisała: 

„Dziewczyny kochane! Zamieściwszy poglądowe zdjęcie z dziećmi, dziękuję Wam z całego serca za ten niezwykły odzew po dzisiejszym odcinku Miasta Kobiet! Cały czas przekopuję się przez wiadomości od Was i wzruszam się, i przejmuję na zmianę. Cieszy mnie, że poruszyłyśmy temat, który okazał się tak bardzo dla Was ważny, ale zasmuca poziom braku zrozumienia, z którym musicie się mierzyć. Mam ogromną nadzieję, że uda nam się znormalizować temat świadomej bezdzietności, a także uwrażliwić ludzi na to, jak bardzo mogą ranić „niewinne” pytania. Wierzę, że jeśli będziemy o tym mówić głośno i wyraźnie, to w końcu nas usłyszą. Ale przede wszystkim, bądźmy w tym razem. Szanujmy nawzajem nasze decyzje, wspierajmy je i nie narzucajmy innym własnego scenariusza na szczęście. Przytulam Was wszystkie”

Czy kopalnia w Bogatyni powinna zostać zamknięta?

Mieszkańcy 17-tysięcznej Bogatyni drżą o losy tamtejszej kopalni 😓

Opublikowany przez FAKT24.pl Czwartek, 23 września 2021


Mieszkańcy 17-tysięcznej Bogatyni drżą o losy tamtejszej kopalni. Chociaż rząd zapowiedział, że nie zamknie zakładów, zastanawiają się, czy polskie władze nie ugną się w końcu za sprawą wysokiej kary zasądzonej przez Trybunał Sprawiedliwości UE. W świetle tej decyzji Polska musi płacić ponad 2 miliony złotych kary za każdy dzień funkcjonowania kopalni. Jej zamknięcie pozbawi pracy tysiące ludzi.

Mieszkańcy Bogatyni uważają, że kopalnia Turów zniknie za 10-20 lat. 96 proc. mieszkańców gminy Bogatynia ma świadomość, że kopalnia węgla brunatnego Turów zostanie zamknięta, a ponad połowa wskazuje na horyzont 10-20 lat - wynika z badania na zlecenie PGE, którego wnioski spółka opublikowała we wtorek.